UncategorizedΑ2

Κουρασμένος και ηττημένος ο Γ.Σ.Κύμης (69-76)

Γ.Σ.ΚΥΜΗΣ-ΑΙΟΛΟΣ ΑΣΤΑΚΟΥ 69-76

Δεν ήταν καλός ο Γ.Σ.Κύμης στο σημερινό δεύτερο φιλικό με τον Αστακό Αιόλου, γνωρίζοντας την ήττα με 69-76, με την ομάδα του Μπρατσιάκου να εμφανίζεται κουρασμένη αλλά και επηρεασμένη από τις 6 συνολικά απουσίες παικτών.

Το πρόβλημα είχε να κάνει στην ουσία με την άμυνα, με το πρώτο ημίχρονο να βρίσκει μπροστά τους φιλοξενούμενους με 33-42.

Η διαφορά άνοιξε ακόμα περισσότερο στη γ’ περίοδο, με τον Αίολο να ξεφεύγει ακόμα και με +17 (44-61).

Μόνο στη δ’ περίοδο ο Γ.Σ.Κύμης έδειξε το καλό του πρόσωπο, κέρδισε στο επιμέρους σκορ με 25-15 και μείωσε στο 69-76 που ήταν και το τελικό αποτέλεσμα.

Από την ομάδα της Κύμης απουσίαζαν σήμερα οι Μιλόσεβιτς, Λόλας, Αράπης, Σκουλούδης, Ψαθάς και Καρινιάσκας.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ:15-21, 18-21, 11-19, 25-15.