Β’ ΕΣΚΑΣΕ Β’ ΟΜΙΛΟΣ: ΚΥΝΟΣ-ΕΚΠ.ΜΠΟΥΚΑΛΗ 54-58

Β’ ΕΣΚΑΣΕ Β’ ΟΜΙΛΟΣ

Γύρισε από το -15!

ΚΥΝΟΣ-ΕΚΠ.ΜΠΟΥΚΑΛΗ 54-58

Παιχνίδι με πολλές διακυμάνσεις στο σκορ ήταν το σημερινό ανάμεσα στον Κύνο Λιβανατών με τα Εκπαιδευτήρια Μπούκαλη, με τους φιλοξενούμενους να παίρνουν τελικά το ροζ φύλλο αγώνα, μετά από αντεπίθεση διαρκείας στην τελευταία περίοδο, όταν ανέτρεψαν διαφορά 15 πόντων!

Το πρώτο δεκάλεπτο κύλισε με αρκετή νευρικότητα από τις δυο ομάδες και έληξε ισόπαλο 14-14.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο οι γηπεδούχοι πήραν μια διαφορά 17 πόντων (37-20) με αποτελεσματική άμυνα ζώνης αλλά και ευστοχία στην επίθεση.

Στο ίδιο τέμπο και η συνέχεια, με τον Κύνο να διατηρεί ένα προβάδισμα 15 πόντων (50-35), δείχνοντας να έχει το πάνω χέρι στο ματς.

Στο τελευταίο δεκάλεπτο όμως ήρθε η μεγάλη ανατροπή. Οι φιλοξενούμενοι έκλεισαν όλους τους διαδρόμους προς το καλάθι τους, έτρεξαν ένα σερί 4-23, γυρνώντας τούμπα τον αγώνα και κατακτώντας τη μεγάλη εκτός έδρας νίκη με 54-58.

Διαιτητές:  Ντάνος – Χριστοδούλου

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 14-14, 23-6, 13-15, 4-23

ΚΥΝΟΣ (Σκαλτσάς): Κατσιάνος 2, Παπαθανασίου 3, Σούλιας, Κατσομήτρος , Σταγκίδης 10 (3) , Καλλίνικος 2 , Τσαρούχας 17 (2), Γεωργόπουλος 5, Σιότροπος 15 (3).

ΕΚΠ.ΜΠΟΥΚΑΛΗ (Στεργίου): Αρσενίου, Μίχος, Ρήγας, Γρανιτσιώτης 14 (1), Οικονόμου 12 (2), Μπαλατσούκας 3 (1), Φούρλας 12 (2), Τζελέπης 6 (2), Καρανίκας , Πάνος 2, Ιακωβάκης, Λάππας 9.