Β’ ΕΣΚΑΣΕ Α’ ΟΜΙΛΟΣ: ΠΑΝΑΓΙΤΣΑ-ΓΑΣ Ν.ΑΡΤΑΚΗΣ 70-68

Β’ ΕΣΚΑΣΕ Α’ ΟΜΙΛΟΣ

Παραλίγο μπαμ!

ΠΑΝΑΓΙΤΣΑ-ΓΑΣ Ν.ΑΡΤΑΚΗΣ 70-68

Η Παναγίτσα ήταν το μεγάλο φαβορί για τη νίκη και μάλιστα με εύκολο τρόπο, αλλά η Αρτάκη έκλεψε τις εντυπώσεις και λίγο ήθελε για να πάρει και το διπλό της χρονιάς, χάνοντας τελικά στις λεπτομέρειες με 70-68.

Οι γηπεδούχοι δεν βρέθηκαν σε καλή μέρα, μπλοκαρίστηκαν από την Αρτάκη και στο τέλος χρειάστηκαν την εμπειρία του Δέδε αλλά και το ταλέντο του Καρυστινού για να φτάσουν στη νίκη.

Η ομάδα του Καραγιάννη προηγήθηκε με 14-20 στην α’ περίοδο και 27-31 στο ημίχρονο με τις δύο ομάδες να πάνε στον πόντο μέχρι το τέλος, την Παναγίτσα να προηγείται με 70-68 και τους φιλοξενούμενους να κάνουν λάθος στην τελευταία επίθεση, χάνοντας την ευκαιρία να διεκδικήσουν κάτι καλύτερο με ένα σουτ που θα μπορούσε να οδηγήσει το ντέρμπι στην παράταση ή ακόμα και να δώσει τη νίκη στους φιλοξενούμενους!

Η Παναγίτσα έχοντας εξασφαλίσει σε μεγάλο βαθμό την πρώτη θέση στο πρωτάθλημα δεν έφτασε σε υψηλά στάνταρ απόδοσης, ενώ η Αρτάκη από την άλλη πλευρά έπιασε την καλύτερη φετινή της απόδοση.

Διαιτητές: Μαμασούκα-Χατζής.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 14-20 ,13-11, 17-14, 26-23.

ΠΑΝΑΓΙΤΣΑ (Μιχαήλ):Σεβαστόπουλος 5, Αγγέλου 5 (1), Ιωάννου 6, Καρυστινός 12 (1) , Δέδες 23 (4), Σαράπης 7, Γρίλλιας 2, Μπέλλος 2, Τσατσαρώνης 3, Ματθαίου 5.

ΓΑΣ Ν.ΑΡΤΑΚΗΣ (Καραγιάννης-Δάγκουλας): Κιούσης, Καραγιάννης Ν., Κελαϊδίτης 14 (2), Καραγιάννης Ι. 5 (1), Κρανιωτάκης, Τζεμαϊλας 1, Κοφινάς 3, Στεφανίδης 17 (2), Φλώρος 9, Βλάχος 19.