ΠΑΙΔΩΝ

ΠΑΙΔΩΝ Δ’ ΟΜΙΛΟΣ: ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΙΒΑΔΕΙΑΣ-ΙΤΕΑ 58-63

Ντέρμπι στο β’ ημίχρονο, με την Ιτέα να παίρνει τελικά τη νίκη με 58-63 μέσα στη Λιβαδειά επί του Απόλλωνα.

Οι παίκτες του Μωραϊτη προηγήθηκαν με 23-40 στο ημίχρονο και με 32-53 στις αρχές της γ’ περιόδου, αλλά ο Απόλλων με πίεση στην άμυνα κατάφερε να ξαναμπεί με αξιώσεις στη διεκδίκηση του αγώνα μειώνοντας στο καλάθι (56-58)!

Ο Παγώνης όμως ήταν ψύχραιμος από τη γραμμή των βολών, με τους φιλοξενούμενους να κατακτούν τη νίκη με 58-63.

Διαιτητές: Χριστοδούλου-Γερομικολός

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 14-19, 9-21, 12-13, 23-10.

ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΙΒΑΔΕΙΑΣ (Σκαλτσάς): Κατοπόδης Α. 1, Φρυγανάς, Κώτσου 4, Κασάρας 2, Σταυλιώτης, Τόλιας, Ζάμπας 18 (1), Παπαγεωργίου, Κατοπόδης Δ., Σταμέλος 15 (1), Καλαϊτζής 18.

ΙΤΕΑ (Μωραϊτης): Λάϊος, Παγώνης 28 (4), Σανούδος Ε. 8, Ιατρίδης 5 (1), Παπανικολάου, Λάμπος, Δημητρίου 5 (1), Περδίκης, Αναγνωστάκος 8 (2), Σανούδος Α., Παπαδρόσος 9.