FEATUREDΚΟΡΑΣΙΔΩΝ - ΝΕΑΝΙΔΩΝ

Final-8 κορασίδων: Ανταγωνιστικός στο β’ ημίχρονο! Απόλλων Χαλκίδας-Παναθηναϊκός 47-74

Ο Απόλλων Χαλκίδας δεν τα κατάφερε απέναντι στον Παναθηναϊκό, ηττήθηκε με 47-74 και πλέον θα διεκδικήσει το καλύτερο δυνατό πλασάρισμα στις θέσεις 5-8, σε αγώνες κατάταξης που ξεκινούν αύριο (21/6).

Ο Παναθηναϊκός με ευστοχία από μέση απόσταση προηγήθηκε στο 4′ με 12-0 ενώ η πρώτη περίοδος βρήκε μπροστά στο σκορ τις ”πράσινες” με 8-21.

Στο ημίχρονο ο Παναθηναϊκός ξέφυγε με 14-47, με την ομάδα της Χαλκίδας να βελτιώνει αισθητά την εικόνα της στη γ’ περίοδο, να πετυχαίνει επιμέρους σκορ 21-15 και να μειώνει στο 30′ σε 35-62.

Αντίστοιχη η εικόνα και στην τελευταία περίοδο, με τον Απόλλωνα να μειώνει σε 47-68 και τον Παναθηναϊκό να παίρνει τελικά τη νίκη με 47-74.

Αύριο (21/6-11:00) ο Απόλλων Χαλκίδας αντιμετωπίζει στα νοκ-άουτ παιχνίδια τον 4ο του β’ ομίλου Απόλλωνα Πάτρας και με νίκη θα αγωνιστεί το Σάββατο για τις θέσεις 5-6.

Διαιτητές: Γιαννούλης-Δώνης-Αποστολόπουλος.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 8-21, 14-47, 35-62, 47-74.