B ΕΣΚΑΣΕFEATUREDΒ ΕΣΚΑΣΕ Β ΟΜΙΛΟΣ

Β’ ΕΣΚΑΣΕ (Β’ ΟΜΙΛΟΣ): Αλίαρτος-ΑΠΣ Λαμίας 86-82

Νικηφόρο ξεκίνημα στο πρωτάθλημα για την Αλίαρτο που επικράτησε με 86-82 του ΑΠΣ Λαμίας έχοντας τρία πολύ καλά 10λεπτα που τον έφεραν στο +18, με τους φιλοξενούμενους να γίνονται απειλητικοί προς το τέλος όταν και μείωσαν στο 86-82.

Στο ημίχρονο η Αλίαρτος προηγήθηκε με 44-34 και με 7 εύστοχα τρίποντα στη γ’ περίοδο ξέφυγε με 73-55 για να φτάσει τελικά στη νίκη με +4 πόντους, σε ένα πολύ καλό ματς με συνολικά 19 εύστοχα τρίποντα!

Διαιτητές: Χριστοδούλου-Ντάνος.

Κριτές: Μπάκα-Κατσιμίχα-Γκόλιας.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 20-11, 44-34, 73-55, 86-82.

ΑΛΙΑΡΤΟΣ (Βλαχογιάννης): Λάζαρης, Πιπίνης 3, Τζαβαρίνης 2, Σκουρτανιώτης 11 (2), Λάζαρης 7, Τσέκος 24 (3), Φίκας 7, Παπαντωνίου, Μητρόπουλος 32 (6).

ΑΠΣ ΛΑΜΙΑΣ (Μαρκόπουλος): Γαρτσιώνης, Μαρκόπουλος 24 (1), Αργύρης, Σερέτης, Αλβανός 6 (2), Αγγελόπουλος 26, Μηλόπουλος, Πλατής 4 (1), Γκόγκα 7, Στεφανής 5 (1), Λεμονής 10 (3).