FEATUREDΑ ΕΣΚΑΣΕ

Α’ ΕΣΚΑΣΕ: Πρώτη νίκη! ΓΑΣ Άμφισσας-Μαλεσίνα 67-56

Πρώτη νίκη στο πρωτάθλημα της Α’ ΕΣΚΑΣΕ για τον ΓΑΣ Άμφισσας που επικράτησε με 67-56 της Μαλεσίνας έχοντας τον έλεγχο του αγώνα στη μεγαλύτερη διάρκεια του.

Ο ΓΑΣ Άμφισσας πήρε ένα μικρό προβάδισμα στο σκορ από την αρχή του αγώνα με την πρώτη περίοδο να ολοκληρώνεται με 17-15. Η Μαλεσίνα προσπέρασε στο 15′ με 22-24 με τις δύο ομάδες να πάνε πόντο-πόντο μέχρι το τέλος του ημιχρόνου που βρήκε τους γηπεδούχους στο +3 (33-30).

Ο ΓΑΣ Άμφισσας μπήκε πολύ καλά στη γ’ περίοδο και με ένα σερί 13-2 ξέφυγε με 46-32 στο 24′ με τη Μαλεσίνα να ”κλειδώνει” στη συνέχεια τους γηπεδούχους για να ολοκληρωθεί η γ’ περίοδος με σκορ 46-38.

Οι γηπεδούχοι κατάφεραν να διατηρήσουν το προβάδισμα στο τέλος, να μην απειληθούν ιδιαίτερα στο σκορ και να φτάνουν στη νίκη με 67-56.

Διαιτητές: Χριστοδούλου-Ντάνος.

Κριτές: Δρίβα-Αντωνίου-Παπαδήμου.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 17-15, 33-30, 46-38, 67-56.

ΓΑΣ ΑΜΦΙΣΣΑΣ (Γίδας): Παπαθεοχάρης, Κυριακίδης 7 (1), Οικονόμου, Κονδύλης 9 (1), Κοκολόγος, Μοσκαχλαΐδης, Παπαδήμας 14 (1), Ξαγάρας 11, Ντάουτι, Μαμαρέλης 22 (6), Μαγγελάκης 4, Βίλλιας.

ΜΑΛΕΣΙΝΑ (Ιωακείμ): Καραμίντζος 3, Κανακάρης 5 (1), Παΐσιος, Τούντας 3 (1), Δάρρας, Ιωακείμ 2, Ζακυνθινός 2, Γκιζόγιαννης 21 (3), Τσελεκούνης 3 (1), Δαδίτσιος, Καλογερόπουλος 6 (2), Καραβανάς 11 (1).